Teledysk Rails Girls

cel

„Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w maju 2013 roku przeprowadziła badanie dotyczące Rynku pracy IT w Polsce. Z opublikowanych danych wynika, że w Europie, jak również w Polsce procent kobiet studiujących kierunki informatyczne jest niewielki. Unia Europejska stara się zmienić tą sytuację i zachęca kobiety do studiowania na kierunkach technicznych. Już teraz pracodawcy skarżą się na niewystarczającą liczbę wykwalifikowanych specjalistów, ale sytuacja może zostać złagodzona dzięki wzrostowi zatrudnienia kobiet w sektorze IT.”

Rzeczpospolita, 17.03.2015r.

IMG_5412

Naszym celem jest nie tyle namawianie dziewcząt na konkretne kierunki studiów, ale chcemy żeby branża ICT przestała być traktowana stereotypowo jako klub dla chłopców. Przyjazne technologie, takie jak np. Ruby on Rails mogą być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów na dziewczyński startup, czy też początkiem drogi w stronę samodzielnego odkrywania, z jakich warstw tak naprawdę składa się Internet – i jak mogę sam(a) go współtworzyć.

IMG_5576

I dlatego chcemy pokazać dziewczęta i ich motywacje – dlaczego wybrały tę branżę oraz dlaczego postanowiły wziąć udział w warsztatach Rails Girls, więc przed nami…

sesja foto i teledysk ht

Ponieważ jeden obraz to tysiąc słów, więc chcemy pokazać powyższy cel poprzez obraz i dźwięk. Językiem projektu będzie język angielski dla uzyskania szerszego zasięgu.

Pokażemy około 10 uczestniczek i pasjonatek ICT, a one opowiedzą nam o swoich motywacjach.

Zespół Out of Mind ze Stargardu nagra dla nas cover piosenki Eurythmics „Sisters Are Doin’ It For Themselves”

A potem zobaczycie to wszystko w teledysku, który zostanie nakręcony w studio nagraniowym, podczas sesji foto oraz w trakcie zabawy pikselami przez uczestniczki projektu (i częściowo z lotu drona, dla szerszej perspektywy).

zrobmy to razem ht

Prosimy o wsparcie naszego projektu – szczególnie jeśli wierzycie w dawanie wolnego wyboru każdemu, bez względu na wiek, płeć, czy wykształcenie!

_MG_2185

Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na:

  • Wynajem studia nagraniowego
  • Zrobienie i nagranie covera przez zespół Out of Mind
  • Sesję portretową
  • Rekwizyty do teledysku
  • Filmowanie i postprodukcję
  • Wydruk i organizację wystawy zdjęć

Sesja foto i teledysk kręcone będą podczas warsztatów Rails Girls w sierpniu 2015 r. oraz podczas sesji fotograficznej w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

Jeśli chcesz wesprzeć nas projekt, serdecznie zapraszamy do kontaktu, podamy numer konta, na który można przekazać datek. Możecie również wybrać jeden lub więcej z wyżej wymienionych elementów i opłacić go bezpośrednio u twórców / wykonawców (skontaktujemy Was i pomożemy w obsłudze płatności). W obu przypadkach prosimy o kontakt na railsgirlsszn@gmail.com / 501685262.

ambasadorzy ht

Katarzyna Witkowska – Prezes Klastra ICT Pomorze Zachodnie:

„Branża ICT potrzebuje więcej dziewczyn – i odwrotnie – dziewczyny potrzebują branży ICT, ponieważ to ciekawa i szybko rozwijająca się dziedzina, która pozwala na dużą elastyczność pracy oraz pełne wykorzystanie swoich umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych, niezależnie od stanowiska. Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie technologia ułatwia zrobienie własnego produktu praktycznie z dnia na dzień – dlaczego więc nie ułatwić płci pięknej skorzystania z tej szansy poprzez np. warsztaty Rails Girls. Całym sercem popieram inicjatywę stworzenia teledysku, nie możemy się doczekać gotowego materiału!” (fot. Katarzyna Stawarz)

Magdalena Wójcik, programistka, nauczycielka akademicka, specjalistka Machine Learning:

„Pracuję od wielu lat jako programistka – to fantastyczne zajęcie, które sprawia mi dużo radości i satysfakcji z tworzenia nowych rzeczy. Organizowałam od samego początku warsztaty Rails Girls Warsaw i nadal wspieram wszelkie inicjatywy z nimi związane, ponieważ moim marzeniem jest, aby wszystkie dziewczyny przekonały się, jakie to świetne uczucie i jaką energię dodaje tworzenie i oglądanie w działaniu własnych aplikacji. Dlatego też – czekam na teledysk RG Szczecin i na pewno z przyjemnością będę go polecać dalej!” (fot. Anna „Anks” Nowak)