Rails Girls Szczecin (PL)

RGRails Girls to dwudniowe całkowicie bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet. Jest to okazja wejścia w świat nowoczesnych technologii, wypróbowania narzędzi do tworzenia aplikacji internetowych, a także poznania możliwości i perspektyw związanych z pracą w IT.

_MG_2082

Inicjatywa Rails Girls powstała w Finlandii w 2010 roku. Od tego czasu odbyło się prawie 400 warsztatów, w których organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. W Polsce Rails Girls cieszy się również wyjątkową popularnością – dotychczas zorganizowano 23 warsztatów w 8 polskich miastach!

rgsW czerwcu 2014r. Rails Girls przybyły do Szczecina, aby w wyjątkowej atmosferze i przyjazny sposób wyjaśnić, jak szybko i łatwo można stworzyć aplikacje internetowe w technologii Ruby on Rails. Dwie edycje Rails Girls Szczecin w czerwcu i październiku 2014 otrzymały ponad 230 zgłoszeń, zaś edycja 2015 przyciągnęła uwagę ponad 160 chętnych!

IMG_5374 ? kopiaW tym czasie poznałyśmy mnóstwo kobiet i dziewcząt zainteresowanych IT i nowymi technologiami. A teraz czas pokazać całemu światu, że w IT jest miejsce dla kobiet!

_MG_2052

Partnerami i współwykonawcami teledysku są: