Zapraszamy na Dzień Kobiet z Rails Girls Szczecin! <3

Luty 18, 2016

„Jeśli chodzi o kodowanie, nie ma różnicy między umysłem kobiety i mężczyzny. Dziewczyny mogą kodować tak samo jak chłopcy. Chcemy pokazać to innym kobietom, dziewczynom i ich rodzicom. Kod nie ma płci.
Marta Kostecka, jedna z uczestniczek warsztatów Rails Girls.

DZIEŃ KOBIET Z RAILS GIRLS SZCZECIN

Rubinki powracają! Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na niepowtarzalne wydarzenie – premierę teledysku „Sisters Are Doin’ It for Themselves” w wykonaniu zespołu Out of Mind, w którym występują wspaniałe Rubinki oraz wernisaż zdjęć uczestniczek warsztatów Rails Girls Szczecin i dziewcząt związanych z branżą ICT! Na deser zaserwujemy Wam projekcję amerykańskiego filmu „Codegirl”!

8 marca 2016, godz. 17.00, Technopark Pomerania – nie może Was zabraknąć! Zapraszamy całe rodziny!

PROGRAM WYDARZENIA
  • 17.00 Powitalna kawa
  • 17.30 O co chodzi z Rails Girls i dlaczego chcecie wziąć udział w naszych warsztatach
  • 17.40 Rails Girls w praktyce – czyli krótka opowieść uczestniczek, jak warsztaty zmieniły ich życie
  • 17.50 Premierowy pokaz teledysku „Sisters Are Doin’ It for Themselves” oraz wernisaż zdjęć
  • 18.30 Pokaz filmu „Codegirl” (film w języku angielskim)

O WYSTAWIE

Wystawa zawiera 13 zdjęć uczestniczek warsztatów Rails Girls Szczecin, wykonanych podczas sesji zdjęciowej przez Waldemara Jaszczaka z U-bik Team. Zdjęcia pokazują siłę i energię kobiet, które chcą zmieniać świat i branżę IT, w której bardzo brakuje kobiet. Fotografie zostały uzupełnione o inspirujące wypowiedzi, dlaczego akurat ta branża wydaje im się odpowiedzią na ich pasje i potrzeby.

RAILS GIRLS ARE DOIN’ IT FOR THEMSELVES

Każda inicjatywa potrzebuje swojego hymnu. Rails Girls Szczecin na swój wybrały „Sisters Are Doin’ It for Themselves” (oryg. Eurythmics). Specjalnie dla nich nagranie wykonał zespół Out of Mind ze Stargardu. Od samego początku w projekt zaangażował się Hubert Bartz (Royal Pictures), który swoją wiedzą i doświadczeniem produkcyjnym pomógł nadać kształt projektowi od strony multimedialnej. Ponadto w powstanie teledysku zaangażowanych było wiele osób i organizacji, m.in. studio nagraniowe STOBNO Records oraz Bartosza Jurgiela, który podjął się kierownictwa muzycznego w naszym projekcie. Zdjęcia lotnicze wykonała dla nas AkademiaLatania.pl.

JE SUIS CODEGIRL!

Inspirujący film dokumentalny o dziewczynach z całego świata, które próbują zmienić na lepsze swoje otoczenie dzięki technologiom i współpracy. Jest to historia dziewczęcych zespołów, które biorą udział w konkursie Technovation Challenge na najlepszą aplikację mobilną. W czasie konkursu każda z dziewczyn odkrywa nowe wartości. Zobacz jakie! 

RAILS GIRLS SZCZECIN

Rails Girls to międzynarodowa inicjatywa, w której organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. Narodziła się w 2010 roku w Finlandii, a od tego czasu na całym świecie odbyło się ponad 300 warsztatów programowania dla kobiet. W Polsce wydarzenie również cieszy się ogromną popularnością – dotychczas zorganizowano 16 warsztatów w 8 miastach Polski. Podczas dwóch dni zajęć dziewczyny przy wsparciu mentorów uczą się tworzenia własnych aplikacji internetowych. Dotychczas w Szczecinie odbyły się 2 edycje warsztatów dla dorosłych i jedną edycja Rails Girls Teens dla nastolatek. Kolejna edycja Rails Girls Szczecin planowana jest na jesień 2016! Stay tuned!

Zarejestruj się na wydarzenie


Partnerzy projektu RAILS GIRLS ARE DOIN’ IT FOR THEMSELVES:

You must be logged in to post a comment.